Prace porządkowe i działania w marcu

Po długotrwałych wysiłkach, wnioskach i wielu rozmowach, ostatecznie możemy ogłosić wielkie osiągnięcie! Dzięki współpracy i wsparciu ze strony Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, udało nam się przeprowadzić skuteczne oczyszczenie brzegu, na którym ma powstać Eko Port Rotary.

Na naszym brzegu jeziora znajdowały się niebezpieczne drzewa, stanowiące potencjalne zagrożenie dla przyszłych użytkowników portu. W ostatnim czasie dwa z nich samoistnie przewróciły się, a pozostałe zostały usunięte po uzyskaniu odpowiedniej zgody i przeprowadzeniu oceny ornitologicznej.

Wzrost poziomu wód w jeziorach stwarza dodatkowe ryzyko związane z kolejnym obaleniem drzew. Dzięki naszym działaniom udało się zminimalizować potencjalne zagrożenia, zapewniając tym samym bezpieczne warunki dla przyszłych użytkowników Eko Portu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie wszystkich osób zaangażowanych w ten proces. O kolejnych etapach naszych prac będziemy Was informować na bieżąco.

Eko Port Rotary – Zostaw Mazury Czyste!